Yeni Yılda Az Masraflı Bol Keyifli Yolculuğun Adresi BlaBlaCar

Haber
// 25 Aralık 2015
Yeni yılda sizinle aynı yöne gidenlerle yolculuğunuzu paylaşarak yolculuk masraflarını azaltmaya ne dersiniz?
 
 Yılbaşını şehir dışında yaşayan aileniz ve arkadaşlarınızla geçirmek istiyorsanız ya da yeni yıla farklı bir şehirde girmek istiyorsanız yolculuğunuzu BlaBlaCar ile planlayabilirsiniz. 20 ülkede 20 milyonu aşkın üyesi bulunan, dünyanın en büyük şehirlerarası yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar, aynı yöne giden sürücü ve yolcuları buluşturuyor, yol masraflarını kişiler arasında paylaştırarak seyahati herkes için daha hesaplı hale getiriyor. Ayrıca yol arkadaşlarınızla daha sosyal ve eğlenceli bir yolculuk yapma fırsatı da sunuyor. Paylaşım ekonomisinin önde gelen aktörlerinden biri olan BlaBlaCar, Eylül 2014’ten bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 
Hâlihazırda yollarda olan arabaların verimli kullanılmasına olanak tanıyan yolculuk paylaşım platformu sayesinde kullanıcılar yolculuklarını paylaşarak enerji tasarrufu da sağlıyor ve karbon salınımının azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yolculuk paylaşımı çevreye katkı sağlamanın yanı sıra yol güvenliğini de olumlu yönde etkiliyor, BlaBlaCar sürücülerinin %75’i, yolculuk paylaşımının kendilerini trafik kurallarına daha fazla dikkat etmeye yönelttiğini söylüyor. Uzun saatler süren sıkıcı yalnız yolculuklar yapmak yerine BlaBlaCar’lı yol arkadaşlarıyla seyahat etmeyi tercih eden sürücülerin %95’i ise yolcularla birlikte yolculuk yapmanın eğlenceli olduğunu düşünüyor.
Hesaplı, eğlenceli ve çevreci bir seyahat için bu yılbaşı tatilinde siz de ister sürücü ister yolcu olarak yolculuğunuzu paylaşabilir ve seyahat masraflarınızı azaltabilirsiniz. Üstelik, BlaBlaCar’da son dakikada bile yolculuğunuzu planlama şansınız var. 
 
Yeni yılda BlaBlaCar’la yepyeni yerler keşfedin!
 
Sadece yılbaşı tatilinde değil, yeni yılda da şehirler arası seyahatin yeni yolu BlaBlaCar’ıtercih ederek Türkiye’nin dört bir yanındaki güzellikleri keşfedebilir ve daha fazla tatil yapma imkanı bulabilirsiniz. Kış mevsiminin en çok yakıştığı yerlerden biri olan Erzurum Palandöken’de kar keyfi yaşayabilir, Artvin Karagöl ya da Kırklareli Kıyıköy’de yeşile ve huzura doyabilir, Antakya ve Gaziantep’in enfes lezzetlerini yerinde tadabilirsiniz. Her mevsim başka güzel olan büyülü coğrafya Nevşehir’de Uçhisar’ı keşfedebilir, bana biraz sıcak gerek derseniz Faralya Kabak Koyu’nda mavi ve yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz.
Yeni yılda BlaBlaCar ile yolculuk yapmanın kişi başı ortalama maliyetleri ise şöyle:İstanbul-Kıyıköy 11 TL, İstanbul- Nevşehir 53 TL, Ankara- Antakya 48 TL, Ankara- Gaziantep 50 TL, Ankara- Erzurum 62 TL, İzmir- Fethiye 23 TL, İzmir- İstanbul 34 TL.
Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları biraraya getirerek, dünyada milyonlarca insanın yolculuk anlayışını değiştiren BlaBlaCar’ın ücretsiz mobil uygulamasını indirebilir ya da www.blablacar.com.tr adresi üzerinden, BlaBlaCar’a üye olabilir, yolculuk arkadaşlarınızı seçtikten sonra, tatil planlarınızı yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Yeni yılda, az masraflı, bol keyifli harika yolculuklar geçirmeniz dileğiyle!
2
3 4
Kategoriler
Haber

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.