Yeni E-ticaret Yasasından Sonra

Haberler
// 23 Kasım 2015

Emarsys Ülke Müdürü Murat Erdör: “Yeni e-ticaret yasası sonrasında şirketlerin veri kaybına uğradığını belirtti ve yeni tüketicilere ulaşmayı sağlayacak 5 önemli tavsiye sundu.”

Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, yeni eticaret yasasından sonra şirketlerin önemli oranda veri kaybına uğradığını belirterek, şirketlerin yeni tüketicilere ve üyelere ulaşmasını sağlayacak 5 yöntemi açıkladı. Yazılı veya elektronik onay olmadan, tüketicilere ileti gönderimini yasaklayan yasayla şirketlerin ciddi veri kaybına uğradığını ifade eden Erdör, yeni ortamda doğrudan pazarlama kanallarının interaktif yapıya dönüştüğünü ve tüketici odaklı dijital pazarlamanın daha önem kazandığını vurguladı. Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, tüketici odaklılık açısından yeni üyeleri çekmenin 5 yöntemini şirketlere hitaben şöyle açıkladı:

1.Sadece mutlaka gereken bilgileri isteyin: Üyelik formunuzu sadeleştirerek, sadece en gerekli bilgileri talep edin.

2.Farklı üyelik türleri sunun: Hedef kitlenize, e-bülten seçenekleri sunarak ne tür içerikleri ne sıklıkla almak istediklerini size söyleme imkânı verin.

3.Potansiyel üyelere neye abone olduklarını anlatın: Müşterilerinize; indirimler, yeni ürünler, özel etkinliklere davetiyeler vb. neler göndermeyi planladığınızı söyleyerek, kendileriyle ilgili olup olmadığını anlamalarını sağlayabilirsiniz.

4.İzin formunuzu sitenizde öne çıkarın: Üye olmayı kolaylaştırmak için izin formunuza sitenizin çeşitli sayfalarında yer verin ancak gizlemeyin, bir köşeye saklamayın. Yeni ziyaretçilerin üye olmasını teşvik etmek için “light box” veya “pop over” kullanılabilir.

5.Blog yazılarına üyelikle ilgili bir aksiyon çağrısı ekleyin: Her blog yazısının, YouTube videosunun veya başka içeriklerin sonuna üyelikle ilgili bir link ve aksiyona çağrı ekleyin.

Kategoriler
Haberler

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.