Twitter’da Yeni Deneyim: Twitter Lite

Dijital Pazarlama
// 6 Nisan 2017

“Her gün dünya çapında milyonlarca kişi anlık olarak neler yaşandığını öğrenmek için Twitter’a giriyor. Ancak Twitter’ı kullanırken yavaş internet bağlantısı, pahalı veri kotaları ve mobil cihazlarda yeterli alan kalmaması gibi bazı engeller çıkabiliyor. GSMA’ya göre, 2016 sonu itibariyla akıllı telefon kullanımı 3.8 milyara kadar büyümüşken mobil bağlantılar 2G bağlantı hızında hayli yavaş çalışıyor.

Bugün ise; veri kullanımını en aza indiren, yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, güvenilir olmayan mobil bağlantılarda hızla düzelebilen ve cep telefonunuzda sadece 1 MB’lık yer kaplayan bir deneyim olan Twitter Lite’ı tanıtıyoruz.

Ayrıca uygulamada hız olarak da ayarlama yaparak uygulamanın %30’e varan oranda daha hızlı yüklenmesini ve Twitter’da daha hızlı navigasyon yapılmasını sağladık.

Twitter Lite; sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor. Twitter’ı; Twitter Lite ile milyonlarca kişi için daha erişilebilir hale getiriyoruz. Ihtiyacınız olan sadece akıllı bir telefon veya tarayıcıya sahip bir tablet.

TTTTT.png

Bunlara ek olarak kullanılan mobil veri miktarını daha da azaltan bir “veri tasarruf modu” da getirdik. Bu moddayken, tam yükleme gerçekleştirmeden önce fotoğraf ve videoları önizleme şeklinde göreceksiniz. Böylelikle veri kullanımını %70 daha da azaltarak Twitter’ın mobil verinin daha fiyatlı olduğu alanlarda kullanılmasını sağladık.

TwitterLite_ENG_OnePager.png

Twitter Lite, Android cihazlardaki Google Chrome ve diğer günümüz tarayıcılarında ek özelliklere de sahip. Bundan böyle çok sayıda anlık bildirimler alacaksınız ve böylelikle gün içinde Twitter’da olanlar hakkında haberdar olacaksınız.

Geçici olarak bağlantınız kopsa da Twitter Lite size çevrimdışı destek de sağlayacak; böylece Twitter’ı kullanırken kesinti yaşamayacaksınız.

Twitter Lite’ı cihazınızın ana ekranına ekleyerek sadece tek bir tıkla Twitter’a girebilirsiniz.

 

Bugünden itibaren Twitter Lite’ı akıllı telefonunuz veya tabletinizden mobile.twitter.com adresine girerek edinebilirsiniz.

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.