Twitter Fenomeni Pucca: “Twitter! Sayende Biz de Varız!”

Haber
// 17 Mart 2016
Twitter; birbirinden ünlü isimlerin sırlarını, özel fotoğraflarını, görüşlerini ve yeni bestelerini duyurdukları bir platform ancak Twitter’ın en önemli özelliği, sadece kamuoyuna mal olmuş ünlü kişileri değil sıradan hayatları olan ancak “söyleyecek sözü olanların” da kendilerini en iyi ve doğru ifade etmelerine yardımcı olan bir alan. İşte bunların en güzel örneği de, Twitter’da Mart 2009’dan beri içinden geldiği gibi yazan bir genç kadın: Selen Pınar Işık – nam – ı diğer “Pucca” (@PuCCaa).
Eski erkek arkadaşına yönelik yazılarıyla bir blog açan ancak ardından Twitter’da ünü Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan Pucca’nın (https://twitter.com/PuCCaa ); bugün artık hem Türkiye’nin en önde gelen gazetelerinden birinde köşesi var hem de hem de imza günleri dopdolu geçen bir kitabın yazarı. Mart 2009’dan beri Twitter üyesi olan Pucca; 1 milyonu aşan takipçiye sahip.
21 Mart’ta 10. Yılı kutlayacak olan Twitter’ın kendisi için büyük bir önem taşıdığını söyleyen Pucca için Twitter kendini özgürce ifade edebildiği bir yer. Twitter’ın hayatındaki yerini bir de Pucca’dan dinleyelim: “Blogger iken bir anda “Twittercı” oldum. Uzun uzun yazılan yazılardan; 140 karaktere adapte olmak önceleri biraz zorlasa da sonrasında hemen alıştım.”
“Twitter’ın bende önemi çok büyük. Blogumu, yazılarımı, kitaplarımı tanıttığım tek mecra oldu. Kendimi anlattığım, özgür olduğum, kendimi bulduğum yer oldu. Kısa, çat diye, yormadan anlatabileceğim tek yerdi.
Nice 10 yıllara, iyi ki varsın; sayende biz de varız.” 
 

İşte Pucca’nın en çok retweetlenen paylaşımlarından birkaç örnek:

Kategoriler
Haber

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.