HEPSİBURADA.COM BİSİKLET KATEGORİSİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Haber
// 29 Nisan 2016

 Spor kategorisindeki ürün çeşitliliği, fiyat avantajları, periyodik indirimler ve günlük fırsatlarıyla kullanıcılarının yaşamlarına sağlık katan hepsiburada.com, bisiklet kategorisi satış verilerini açıkladı. Hepsiburada.com spor kategorisi satışlarının yüzde 10’unu oluşturan bisiklet kategorisi, her yıl yüzde 30 büyümeye devam ediyor.

 

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, ilkbahar ve yaz aylarında en çok ziyaret edilen kategorilerinden biri olan bisiklet kategorisinin satış verilerini açıkladı.

 

Yapılan analize göre bisiklet kategorisinin son dönemde istikrarlı bir şekilde yıllık yüzde 30 büyüme gösterdiği tespit edildi. En yüksek satış rakamlarına Haziran ayında ulaşan bisiklet kategorisindeki satışların büyük bir bölümü, Nisan ve Ağustos ayları arasında gerçekleşiyor. Son dönemde, kış aylarındaki bisiklet satışlarındaki alımların da arttığı gözleniyor.

 

Türkiye’de düzenlenen bisiklet turları ilgiyi artırıyor

 

Hepsiburada.com spor kategorisinin yüzde 10’luk dilimini oluşturan bisiklet kategorisindeki online alışverişlerin yükseldiği dönemler arasında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi Türkiye’de yapılan üst düzey bisiklet organizasyonları da göze çarpıyor.

 

Kullanıcıların yüzde 40’a varan indirimlerden faydalanabildiği kategoride, kullanıcıların bisiklet alımı yaparken jant boyu, bisiklet tipi, kadro cinsi, amortisör bilgisi, kadro boyu ve vites bilgileri gibi teknik özelliklere dikkat etmesi öneriliyor.

 

En çok dağ, şehir ve çocuk bisikletleri tercih ediliyor

 

Son dönemde sadece çocukların ve gençlerin değil yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği bisiklet sektöründe hepsiburada.com kullanıcıları, en çok dağ, şehir ve çocuk bisikletlerini tercih ediyor.

 

Satış yüzdeleri sıralamasında ise ilk 5’i şehir-yol bisikletleri, dağ bisikletleri, çocuk bisikletleri, BMX ve katlanır bisikletler oluşturuyor.

 

Hepsiburada.com ziyaretçilerinin en çok alışveriş yaptıkları bisiklet aksesuarlarında ise bisiklet fenerleri, kilitleri, oto bisiklet taşıyıcı aparatları ve çocuk taşıyıcıları başı çekiyor.

 

Dünyaca ünlü bisiklet markaları hepsiburada.com’da

 

E-ticaret ekosistemi içerisinde kullanıcılarına en geniş bisiklet ürün skalasını sunan hepsiburada.com; indirim kampanyaları, özel fiyatlar ve taksit imkanlarıyla rakiplerinden ayrışırken kullanıcılar, aynı zamanda dünyaca ünlü bisiklet markalarının modellerini satın alabiliyor.

Kategoriler
Haber

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.