Google Street View Türkiye’de İlk Kez Hurriyetemlak.com’da

Haber
// 31 Aralık 2015
Google Haritalar’da uzun süredir beklenen Sokak Görünümü (Street View) özelliği Türkiye’de emlak ilanlarında ilk kez yayına alındı. Hurriyetemlak.com ve Google işbirliğiyle başlayan uygulama ev arama sürecine yeni bir boyut getiriyor.
 
Hurriyetemlak.com ve Google işbirliğiyle yayına alınan yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar Hurriyetemlak.com’da buldukları evin bulunduğu sokağı tüm ayrıntılarıyla görüntüleyebilecek.
Şimdilik İstanbul’un Beşiktaş ve Beyoğlu, Ankara’nın Çankaya ve İzmir’in Karşıyaka ilçelerinde bulunan ev ilanlarında yayına başlayan özellik kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılacak.
Kullanıcılar, internet üzerinden etrafını gezmek istedikleri evin ilan detayından ‘Akıllı Harita‘ bölümüne tıklayarak harita görüntüsüne, sağ altta kalan insan simgesine tıkladıklarında da sokak görüntüsüne ulaşabilecekler. Oklar yardımıyla da evin bulunduğu sokağı gezebilecekler.
Hürriyet E-Business Direktörü Kamil Özörnek yaptığı açıklamada “2015 yılında yeni ürünlerimizle sektöre farklılıklar getirmeye devam ettik. Özellikle çok dikkat çeken Akıllı Öneri ve Akıllı Arama ürünlerimizle ödüller aldık. 2015’i yayına aldığımız yeni ürünümüzle kapatıyoruz. Google ile yaptığımız işbirliği ile kullanıcılarımıza yeni bir kolaylık sunmaktan çok mutluyuz. Artık kullanıcılarımız buldukları evin çevresini oraya gitmiş gibi gerçek görüntülerle gezebilecek ve karar vermeleri daha da kolaylaşacak. 2016 yılında da teknolojiyi her zamanki gibi yakından takip ederek rakiplerimiz arasından sıyrılmaya devam edeceğiz.” dedi.
Kategoriler
Haber

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.