Burger King® Tıkla Gelsin’de Çevrimiçi Ödeme Dönemi Başlıyor

Gündem
// 26 Temmuz 2016

Burger King® Türkiye müşterileri, yemek siparişlerini artık çevrimiçi ödeyebilecek. Ödeme sürecinin tamamını Wirecard üstlenecek.

Wirecard Group, Türkiye’deki iştiraki Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. ile birlikte, kredi kartı ödemelerinin Türkiye’deki Burger King® çevrimiçi şubesine entegre edildiğini duyurdu. Burger King® Türkiye, çevrimiçi ve mobil ödeme kabul eden ilk ve tek fast food şirketi oldu.

Burger King® Türkiye müşterileri, http://www.burgerking.com.tr/tiklagelsin üzerinden sipariş verip kapıda ödeyerek Burger King®‘in çevrimiçi teslimat servisinden yararlanabiliyorlardı. Yeni Wirecard – Burger King® işbirliği sayesinde Eylül 2016’dan itibaren, ödeme işleminin kullanılabilirliğini artıracak ek kanallar aracılığıyla, kredi kartı kullanarak yeni bir yolla çevrimiçi ödeme yapmak mümkün olacak.

Burger King®, geçtiğimiz ay Türkiye’deki 20. yılını kutladı ve bu sürede müşterilerine 250 milyon kez hizmet verdi. Burger King’in ana geliştirici ve üreticisi TAB Gıda, Türkiye çapında 5 markada yaklaşık 1000 restoranıyla hızlı servis restoranı sektöründe lider durumda. TAB Gıda Burger King® CEO’su Caner Dikici şunları söyledi: “Burger King®, 600’ün üzerinde restoranla hamburger hızlı servis restoranı sektörünün lideri durumunda ve biz, çevrimiçi sipariş sürecini de müşterilerimiz için daha kolay ve daha rahat bir hâle getirmek istedik. Wirecard’ın çevrimiçi şubemize kredi kartı ödemelerini entegre etmesi, müşterilerimize yemeklerini çevrimiçi olarak sipariş etme ve kredi kartıyla doğrudan çevrimiçi ödeme yapma olanağı sağlıyor. Geriye sadece siparişlerinin evlerine teslim edilmesini beklemek kalıyor”

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Alper Akcan: “Dünya genelindeki bu benzersiz hizmetle Türkiye’deki Burger King® müşterilerini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Ödeme sürecinin tamamını üstlenerek, tek bir kaynaktan en kullanışlı ve güvenli çevrimiçi siparişler için yol açıyoruz.” dedi.

Kategoriler
Gündem, Haber

Yorumlayın

HTML kullanabilirsiniz.